Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Osvedčenie podpisu a listín

Osvedčovanie podpisov a listín

Fyzická osoba, ktorej podpis sa osvedčuje, musí byť prítomná pri osvedčovaní podpisu. Osvedčovanie podpisu mimo budovy Obecného úradu sa vykonáva po dohode s pracovníkom úradu.

Neosvedčujú sa podpisy na listinách, ktoré budú použité v zahraničí a ak je listina napísaná v inom ako štátnom jazyku – to sa nevzťahuje na listiny napísané v českom jazyku. K osvedčeniu podpisu je potrebné predložiť:

  • platný občiansky preukaz, cestovný pas, povolenie na pobyt,
  • listinu na ktorej je potrebné osvedčiť podpis.


Úkon je spoplatnený v súlade so znením zákona č. 145/1995 Z. z. o správnych poplatkoch v znení neskorších predpisov vo výške 2,00 € za každý podpis, 4,00 € za každý podpis v prípade, ak je osvedčenie podpisu vykonané mimo úradnej miestnosti. Správny poplatok  sa vyberá v hotovosti do pokladne úradu po vykonaní úkonu.

K osvedčeniu listiny je potrebné predložiť:

  • platný občiansky preukaz, cestovný pas,
  • listinu, ktorú je potrebné osvedčiť – originál.

 

Neosvedčujú sa listiny, ktoré budú použité v zahraničí a listinz v inom ako slovenskom jazyku.

Neosvedčujú sa odpisy alebo výpisy zo súboru geodetických informácií katastra nehnuteľností (listy vlastníctva), mapy, geometrické plány, občianske preukazy, vojenské preukazy, služobné preukazy a obdobné preukazy, listiny, ktoré sú napísané v inom ako štátnom jazyku - to sa nevzťahuje na listiny napísané v českom jazyku.

Úkon je spoplatnený v súlade so znením zákona č. 145/1995 Z. z. o správnych poplatkoch v znení neskorších predpisov vo výške 1,50 € za každú stranu originálu. Správny poplatok  sa vyberá v hotovosti do pokladne úradu po vykonaní úkonu.


 

dnes je: 14.10.2019

meniny má: Boris

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka